+373 22 222629

phone

(21-01-11) FINAL

SE LUPTA PARTIIILE ,.... Neagu salvarea , acuma   ai nostrii bravo

min 33 un kiks si mingea in portiile noastre 4-1 , faulte 3-2  5 minute au ramas nerve nerve doar trebue sa calmam si perdem puterile pentru meciul de miine . Nimeni si swiss nu crede in cistigul lor , tranquil ... arlet tanurcov lascu burdujel la teren  vusatii bravo se razbereste bine cu scimbari - batrinii otdihnesc .. si schimbari cu 4 la timp .. 4 minute ramin corner nostru   3 minute raman faulte 4-2 , al 5-lea fault 2 minute 45 secunde , corner la portiile noastre si gol 2-4 . Molodet vusatii taim aut la timp faulte 5-4 scor 4-2 au ramas 1 min 48 numai . ultimele 2 minute al prima jumatate minunat doar acum 1min 41 10m penalty la noi.............. mimo , contrataca , faulte 6-5 ... 1.37 greu merge timp... ultimul minut , 33 secunde neagu hands outside de careu - galbana  fault 7 7 metre direct ...... gol 3-4 32 secunde ramin un dizastreu

19 secunde arbitrii nu dau mina .............................. final

(21-01-11) min 30 4-0

3-0 cred ca este o garantia doar futsal e futsal --- acele 13 minute pina la urma este mult Referii tot sunt socati si nu stiu cum se "ajut " la tara futbolului. Galbana pentru " simularea Burdujel - era fault impotriva el ... 3-0 12 minute ramin . esa  al doilea 4 vicolas coicev arlet lascu - e bine cind e bine , doar refererii .. Vicolas dribling 4-0 !!!!!!!!

(21-01-11) Moldova-Switzerland (2-0)

Suntem la pausa, primim felicitari de la difirite oficiali, turcii sunt putin preocupati, spunind vah vah e forte buna Moldova,.. Ai nostrii au jucat foarte bine , se simte class delegat UEFA spune ca ai nostrii joaca in futsal adevarat , doar la swiis sunt multi jucatori de fotbal si ei nu stiu ce sa faca cu combinatiile cu miscarile foarte iute . .. Incepem reportaj la al doilea juma.. Astazi scrim acest reportaj in romina numai , fiindca nu avem claviatura rusa .. doar nu este problema mare - important scor 2-0 pentru Moldova !!!!! Greu merge cei swiiss tin mingea - faulte noiunu ei 0 , ai nostrii putin s-a asezat .. cei tin mingea min23 .. "tinem oborona" siiiiiii

tacot unu la unu si cu peciorul sting a lui si nu cu regret . Noi in ataca   si Tacot - al treilea un goal stupid bcum spunem noi ... 3-0 !!! Cind el avea un moment fantastic nu era goal - acuma un shut ... bravo

(21-01-11) final al primei reprizei

Meciul este televizat , doar va fi frumos de vazut superioritatea noastra... noi am luat pausa 3.22 a ramas , si Hilotiii 2-0 - dupa foarte buna pasa lui tan urik

(21-01-11) -5 min

tacot-lascu bine ... 5 faulte la ei teslev sa sculat pe piciore, meciul al nostru doar unde golurile!!! asta .. est!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  1-0 tacot - muntean si foarte frumos...faulte 3-5 , pausa swiss in stare de soc

(21-01-11) min 10

MIN9 Tacot foarte bine , a salvat chiper 100%, se simte echipa la noi , bravo ...

muntean-tacot super combinatia ... 0-0 dominam fara intrebari ,, tinem mingea 75 la suta , Lasc u al treilea ora incearca , salvarea al doilea fault ei. min 12 a esit pe teren prima 4 - e timp de gol.... vai vai vai hilotii -negara pe portar numai si neintelegerea... 7 minute au ramas asteptam gol

(21-01-11) 16-30 Meci s-a dat start

Echipele es pe teren sub himnul UEFA FUTSAL EURO2012 ,  referri pe astazi Gerd Bylois Belgia, Marian Gal Slovakia Dejan Nicolici -al treilea, time keeper din Turcia Cetin Kamil

Meciu sa inceput - pulsul meu a sarit si fiindca nu sunt profi  nu pot sa scriu si sa uit la meci. noi dominam putin , pressing , tot e bine doar primul fault ei , corner , se intorc, foarte dangerous la noi Neagu a salvat, 5 minute egal noi corner , din corner, corner vicolas puternic shut , bine 0-0 al treilea schimb la noi , prima 4 joaca - simti  ca ei mai puternic decit toti la teren, tin mingea, domina 7 min 0-0