16-00 Tiraspol         PGU - MERIDIAN     3-7
17-30 Tiraspol         SOCOL - JLC            0-11

Pe data 28 ianuarie Comitetul Executiv AFSM a luat decisie de a stabili data Adunarii Generala a Asociatiei la care va avea loc si Alegeri de conducere Asociatiei.

Adunarea Generala va avea loc pe data 18 februarie 2011 la ora 16.00 . Locul va fi comunicat adaugator.

Toate cluburile pot primi informatie necesara la Comisia pentru Alegeri pe telefon 22-26-29

(29-01-11) Va fi surprize astazi in turul Diviziei Nationala

Сегодня прошел тур по Национальной Дивизии. К сожалению, без сюрпризов хотя мы были свидетелями великолепной борьбы и интересных результатов  в ходе матча. Так отличную, или довольно хорошую игру показал Молдлифт и Клуб любителей пива с трудом вырвал победу 5-4 (первый тайм 2-1) . В матче Стяуа Дентал- Эльдорадо счет после первого тайма был 2-1 в пользу /зубников/ затем они довели счет до 4-1 !!!  - в первом тайме вратарь Эльдорадо Раузарь получил травму и они продолжали игру с полевым игроком в воротах , однако удержать победу не удалось . Серия 10 метровых началась уже на 30 минуте и затем Эльдорадо пробивали 7 раз !! , реализовав три удара. Тренер Стяуа Юрий Бодю растратив все свои силы на удержание необходимой победы был готов сам выскочить на поле , чтобы остановить эту серию нескончаемых пенальти... но .. окончательный счет 5-4 в пользу Эльдорадо . Последний матч в Кишиневе транслировался напрямую по Молдова 1 и многим , кто не был живым свидетелем в зале , удалось увидеть трудную победу Торнадо на Эль Пассо 3-1 хотя ха минуту до конца счет сократился до 1-2 б однако бросившись в атаку , они пропустили умный прорыв Фролова и острая контратака и за 7 секунд до конца 3-1 в пользу Чемпионов. Также победы одержал Лексмакс и Тарсус.. . Завтра состоятся два матча в Тирасполе..

(24-01-11) 2-4

gresala in combinatie si turcii bat gol in poarta goala

3.33 secunde  cred ca basta si aici , salvarea buna criuk , noi in atac 2.40

a salvat deja arlet poarta noastra  un m oment mortal hilotii alaturi , salvarea nebuna , salvarea 23 secunde in atac , gata .

(24-01-11) Moldova - Turkey

torsida a sculat in piciore , cinta , numai ai nostrii a jucat trei ori bine si am primit gol toti a uitat de faulte , prima incercarea arlet a esit 5 , perderea , salvarea buna criucicicov...

cum am spus innainte la asa echipe turcia nu spoate de dat initiativ ain mina ei immediat sunt super technik , fantastik , contratac si cam shut dor nu acea ce trebuie...

5 minute ramaine , Hilotii shut , alaturi , arlet al cincilea .. arbitrii gresesc la ambele parti , perderea , time out ai nostrii .. 2-5 faulte 2-3 scorul ramine 4.10

(24-01-11) ultimele 10

in atac foarte pereculos turcii ataca dupa atac , un contratac vicolas shut, alaturi,

8.02 un atac si shut lung in colt si Turcia conduce 3-2

(24-01-11) ultimele 14 minute

faulte 2-4 scor 2-2 greu merge turcii lupta ca turcii ,, aut nostru  nostrii nu pot "sbiti temp"

foarte nervos pe teren sunt o mare de galbeni de la ambele parti  eu am perdut contul la saitul uefa sunt datele precisi , negara nu a oprit mingea , moment bun

fault turcia din noua galbena si 5 faulte la turci 2-5